Якщо пральна машина вас повністю влаштовує, і ви хочете, щоб вона служила якомога довше, обов'язково прочитайте цю статтю!!!
Пральна машина - тендітний та ніжний представник побутової техніки. Поломка пральної машини – річ неприємна, заміна ТЕНів чи барабана влетить у копієчку. Щоб цього не трапилося, дотримуємося простих правил.
Як безпечно випрати речі в пральній машині? Є кілька нескладних правил:
1. Правильне місце
Турбота про пральну машину починається ще до її експлуатації. Багато залежить від того, де знаходитиметься машинка. Електроніка не любить вологи. Багато хто ігнорує це, і розміщує дорогу помічницю у ванній кімнаті, де, як відомо, високий рівень вологості. Набагато краще поставити машинку на кухні, тут значно суші, та й приміщення провітрювати легше. Це найпростіше правило, яке допоможе уникнути швидкої поломки пральної машини.
2. Правильна підлога
Машинка має стояти максимально в горизонтальній площині. Так що всі нерівності статі призводять до перекосів внутрішніх елементів. Перевірте, щоб підлога, де буде прати, була максимально рівною, без перекосів.
3. Знайомимося з інструкцією
Багато хто ігнорує її, поки не з'являються перші проблеми, а дарма. Тут вказано умови експлуатації, можливі несправності. Тут ви знайдете корисну інформацію про те, як дістати речі з пральної машини, що робити, якщо збилася програма на пральній машині та багато іншого.
4. Не використовуємо машинку як підставку
Іноді ми сприймаємо пральну машину як додаткову поличку, завантажуючи її всім, чим тільки можна. Ми цього робити не рекомендуємо.
5. Продовжуємо термін служби
Найбільш поширена несправність машинки – перегрів Тена. Щоб максимально продовжити термін служби, рекомендуємо встановити вхідний фільтр, який перешкоджатиме появі накипу. Коли з'являється накип, ТЕН перегрівається, внаслідок чого виходить із ладу.
6. Збільшуємо надійність
Щоб захистити машинку від попадання іржі, виробники встановлюють сіточку на шлангу. Вона затримує шматочки іржі, сміття. Згодом сіточка забивається, натиск води стає слабким. При поганому натиску машинка може не працювати взагалі або працювати з перебоями. Щоб уникнути проблеми, достатньо періодично чистити сіточку.
Втім, знімати сіточку взагалі не рекомендуємо. Іржа осідатиме на помпі, клапанах, інших деталях. Рекомендуємо встановити механічний фільтр очищення, який позбавить великих частинок.
7. Знижуємо вібрацію
До поломок може призвести і підвищена вібрація. Її рівень залежить від статі та особливостей конкретної моделі. Машинку рекомендуємо встановлювати на тверду підлогу, що не завжди можливо. Щоб зменшити вібрацію, а заразом знизити рівень шуму, рекомендуємо використовувати спеціальні гумові ніжки.
8. Зменшуємо ймовірність протікання
Якщо шланг протікає, вода потраплятиме всередину машинки, де вона може наробити чимало бід. Якщо пральна машина не обладнана багаторівневим захистом від протікання, рекомендуємо купити спеціальний шланг. Він складається із двох шарів. При прориві вода потрапляє у простір між шарами шланга, після чого перекривається клапан, подача води зупиняється.
9. Як правильно завантажувати пральну машину
Несправності ми часто провокуємо самі. Причиною звернення до сервісного центру можуть стати дрібні ґудзички, кріплення, які відриваються під час прання та потрапляють у зазор між барабаном та баком. Щоб цього не сталося, використовуйте мішечки для прання.
Не забуваємо перевіряти кишені на наявність дрібниці, застібаємо всі гудзики, змійки, гачки.
Багато наших передплатників часто ставлять запитання на кшталт: «Чи можна прати плед у пральній машині на 6 кг». Мало хто знає, що одна важка річ здатна привести до перекос барабану. Рекомендуємо, крім однієї важкої речі, класти кілька дрібних. Це дозволить уникнути багатьох проблем.
Деякі сучасні машини спочатку мають функцію усунення дисбалансу. Якщо у вас така модель, то цей пункт можна ігнорувати.
10. Підключення до труб гарячої води
Це погіршить якість очищення білизни, зменшиться термін придатності клапана, а сушіння може вийти з ладу. Отже, мінімальна економія на нагріванні води виллється в ще більші витрати на ремонт пральної машини.
11. Стрибки напруги
Перепади напруги у мережі знищили не один побутовий прилад. Щоб не залежати від якості електропостачання, рекомендуємо встановити стабілізатор напруги.
12. Уважність
Перш ніж запустити пральну машину, переконайтеся, що білизна повністю знаходиться у баку. Якщо одяг потрапляє в простір під дверцятами люка, може відірватися шматочок гуми, після чого під час прання тектиме вода.
13. Вибираємо температуру
Рекомендуємо прати на максимально низькій допустимій температурі. Ви не тільки знизите витрати на оплату електрики, але й продовжите термін служби ТЕНів, знизить ризик появи накипу.
14. Вибираємо віджимання
Чим нижчі оберти барабана під час віджиму, тим краще. При швидкому обертанні відбувається посилене зношування приводного ременя, та й речі зношуються швидше. Рекомендована швидкість віджиму:
- 400 оборотів для вовняних чи ніжних речей;
- 800 оборотів для більшості речей;
- 1000 оборотів для джинсів, рушників та ін.
15. Після прання
Білизна виймається з машинки відразу після прання. Щоб продовжити термін служби, після прання не закривайте дверцята машини. Це дозволить випаруватися зайвій волозі. Протріть ганчіркою гумовий ущільнювач.
16. Очищення зливного фільтра
Його рекомендується очищати після кожних 30 прань. Вийняти його легко. Процедура очищення полягає в полосканні під проточною водою і протиранні ганчіркою.
17. Якість води
Рекомендуємо придбати тест-смужки та періодично вимірювати жорсткість води. Ви точно знатимете, чи потрібен розм'якшувач, скільки його потрібно додавати. Це дозволить уникнути появи накипу на ТЕНі.
Поломки пральних машин зазвичай стандартні. Звичайно, дотримуючись простих правил, викладених у цій статті, повністю уникнути несправностей не вдасться, але ви зможете їхню появу відстрочити.
Коментарі ()