На жаль, частою проблемою газової плити/панелі та духової шафи є поломка функції запалювання. Вона виходить з ладу з низки причин. Оцінити їх можна самостійно, але не варто нехтувати професійною діагностикою. Ремонт духових шаф та газових плит з гарантією якості здійснює сервісний центр "Запоріжжя Ремонт".
Проблеми, коли не працює електрозапалювання, що обговорюються у статті, застосовні до деяких моделей газових приладів – Ганса, Арістон, Гефест та Bosch, включаючи газові плити, духовки та варильні панелі, де використовується автоматична або безпілотна система запалювання без газу.
Діагностика та рішення
Пропонуємо спробувати знайти причину, чому не працює електрозапалювання, самостійно. Ремонт газової плити в такому разі обійдеться "малою кров'ю". Основні ознаки, проблема та її вирішення:
-
Пальники не спалахують – забруднена кришка пальника, погане заземлення, мокрий провід, несправний іскровий модуль або низький тиск газу. Для вирішення потрібно очистити кришки пальників, переконавшись, що вони правильно встановлені, замінити іскровий модуль або перевірити тиск газу на конфорках різного діаметра відповідно.
- Немає іскри в пальнику – погані контакти мікровимикача ручки пальника, брудний електрод. Для вирішення потрібно перевірити напругу в розетці та проводку за схемою. Потрібно переконатися, що всі клеми та з'єднання правильні та надійні. Перевіряємо контакти підпалу та замінюємо несправний мікровимикач або електрод.
- Немає іскри в пальнику - брудна кришка пальника або вона деформувалася або тріснув електрод. Потрібно очистити електрод та контактну поверхню на пальнику, переконавшись, що кришка пальника пряма і правильно встановлена або замінити електрод.
- Електрозапалювання газової плити не призводить до утворення іскор – погане з'єднання на електроді пальника та гнізді електрода або несправний іскровий модуль. Перевіряємо проводку за схемою, оглядаємо клеми та правильність з'єднання. Замінюємо неефективний провід або несправний іскровий модуль.
- На одному запальнику немає іскри або лише випадкові іскри. Перевіряємо, чи немає тріщин у запальнику або перетискання дроту запалювання.
- Пристрій продовжує горіти після того, як ручка повернена в положення ВИМК – коротке замикання перемикача клапана/джгута проводів або перемикач зіслизнути з клапана. Потрібно провести заміну вимикача/джгута. Якщо коротке замикання викликане надмірними вторинними ефектами, рекомендується виклик майстра. Потрібно обережно перемістити перемикач на клапані і кілька разів повернути його з положення ВИМКН у ВКЛ і навпаки.
Пальники на деяких газових плитах використовують іскрові вимикачі для запалювання пальників. Обертання ручок управління пальником змушує перемикачі видавати що клацає звук, створюючи іскру. При справній роботі печі буде чутно до трьох клацань. Випадкове попадання води на вимикачі п'єзо підпалювання може привести до того, що вони будуть постійно клацати, поки вода не випарується, не злизуки зберігаються протягом довгого часу, вимикачі можуть вийти з ладу, тому їх необхідно замінити.
Ремонт деталей газової плити
Пропонуємо ознайомитися з причинами, чому не працює електрозапалювання на газовій плиті Ханса, Арістон, Гефест та Bosch, які вимагають проведення ремонтних робіт.
Подача газу забилася
Якщо п'єзоелемент для газової плити видає клацання і видно іскри при регулюванні, а також є запах газу, але вогню немає - можливо забита подача газу. Для вирішення проблеми достатньо зняти грати (попередньо оцінивши, чи гаряча вона), кришку конфорки та її саму з верхньої поверхні плити. У деяких моделях система утримується гвинтами, і для демонтажу їх потрібно розкрутити за допомогою гайкового ключа.
У задній частині пальника є маленький отвір, через який відбувається подача газу. У неї слід встромити зубочистку або голку, вичистити та встановити на місце разом з іншими деталями. Все має прийти в норму.
З'єднання іскрова п'єзо підпалу
Якщо очищення не допомогло, потрібно перевірити з'єднання підпалу. Вимикаємо всю систему від розетки. Витягаємо головку пальника з духової шафи. Проводка має залишитися у верхній частині, з'єднуючись із нижньою. Це необхідно для оцінки правильності підключення. Ненадійні з'єднання можуть перешкодити роботі пристрою. Для вирішення проблеми краще звернутися до професіоналів, оскільки є великий ризик неправильної фіксації дротів. Це може призвести до перегріву та подальшого спалаху.
Повна заміна запальника
Якщо з'єднання справні, але не працює електрозапалювання духовки, можливо, запалювач потребує повної заміни. Хороший спосіб перевірити це – вимкнути світло та подивитися на колір іскор, що виходять із запальника, коли проводиться його регулювання.
Вони мають бути холодного синьо-білого кольору. Якщо ні, настав час замінити деталь.
Можна перевірити номер моделі та замовити заміну запальника в Інтернеті або придбати його у місцевому господарському магазині. Заміна самого запалювача починається аналогічно до перевірки з'єднання – відключається газ і живлення плити, повністю виймається головка пальника і перевертається вгору дном. Використовуючи викрутку з плоскою головкою, від'єднуються дроти від запалювача. Слід переконатися, що вони не зіслизнути усередину печі, коли ви відпускаєте їх. Старий іскровий запалювач повинен легко зніматися хрестовою викруткою. Слід витягнути його та замінити. Після цього зібрати плиту і перевірити функціональність.
Заміна джгута проводів запальника
Якщо не працює електророзпалювання на одній конфорці, тому що при повороті ручки керування не виникає іскри, але інші пальники отримують іскри та запалюються належним чином, можливо, доведеться замінити джгут проводів запальника.
Частини джгута п'єзоелемента можуть закоротити, якщо рідина википіла з посуду і вилилася на нього або вал, що обертається, який поєднаний з клапаном пальника, згодом зірвався і заважає правильному обертанню.
Щоб замінити джгут проводів підпалу, потрібно відключити газ та духовку (якщо вона електрична), прибрати ґрати пальника. Потім зняти ручки керування духовкою і за допомогою гайкового ключа відкрутити болти, що утримують металеву плиту, але поки залишити її на місці.
Відкриваємо дверцята духовки та дивимося під передню панель, знаходимо гвинти, що утримують передню панель. Знявши її, відкручуємо гвинти, що входять до верхньої панелі, щоб вона повністю знімалася. Забираємо її убік. Відсуваємо духовку від стіни та знімаємо її задню панель за допомогою гайкового ключа.
Джгут проводів запальника тепер повністю відкритий. У ньому видно, що є два дроти: один йде до задньої частини духовки, а інший підключений до передньої клеми іскрового модуля. Від'єднуємо задній провід від пластикового затиску та за допомогою викрутки звільняємо інший провід від клеми модуля іскри.
Тепер потрібно потягнути вперед усі чотири перемикачі з валів газових клапанів. Беремо новий джгут запалювача, пропускаємо дроти та знову встановлюємо кожен перемикач на його газовому клапані. Підключаємо деталь до задньої панелі, а також клему модуля іскри та прикріплюємо панелі печі.
Подача газу забилася
Коментарі ()