Однією з частих несправностей телевізора є та, коли він не включається. Коли ресивер не хоче запускатися - не показує картинку на екрані і не відтворює звук - це може бути серйозною поломкою пристрою, або звичайною помилкою користувача. Як провести діагностику обладнання самотужки, перш ніж дзвонити в сервісний центр наші фахівці з ремонту телевізорів розкажуть які найчастіше збої та несправності зустрічаються в техніці.
Не вмикається телевізор: що робити?
При проблемах із запуском ресивера варто провести кілька перевірок, які дають змогу відкинути деякі серйозні причини, через які він відмовляється працювати.
- Електроживлення. Переконайтеся, що подовжувач або електрична розетка не пошкоджені та в них є струм зі стабільною та достатньою напругою. Увімкнути ТВ-пристрій до іншої розетки, а поточне джерело живлення перевірте за допомогою іншого обладнання, увімкнувши до нього, наприклад, зарядний пристрій телефону або лампу.
- Кабель. Частою причиною є від'єднання штепсельної вилки або пошкодження телевізійного кабелю. Проблеми можуть бути пов'язані як зі шнуром живлення, так і з кабелями HDMI, якими приймач підключається до інших пристроїв. Перевірте стан проводів (штекери та ізоляцію), випряміть загини або замініть кабель.
- Пульт та локальна клавіатура. Якщо телевізор не має реакції на пульт дистанційного керування, і він не вмикається – перевірте, чи запуститься пристрій від натискання кнопки на корпусі. Переконайтеся, що клавіші пульта та клавіатура не заблоковані та не забруднені. Варто також перевірити батареї в пульті ДУ і замінити, якщо вони розрядилися.
Ще один метод самостійного відновлення обладнання RTV – це скинути живлення та перезавантажити його. Детальну інформацію, як зробити аварійний запуск телевізора, ви знайдете в інструкції виробника техніки.
Зазвичай слід відключити пристрій від додаткових приладів (відеоплеєра, приставки, антени, домашнього кінотеатру). Далі від'єднати шнур живлення від розетки, почекати 1-2 хвилини, з моменту вимкнення світлодіода, та повторно підключити до електроживлення. Після увімкнення телевізора пультом дистанційного керування або кнопкою під екраном (або на задній панелі), пристрій повинен через кілька секунд перезапустити сам.
Іноді причина не включення телевізора пов'язана з несправністю іншого обладнання, яке в даний момент до нього підключено. Тому його теж слід перевіряти ще раз.
Найбільш поширені збої RTV
Якщо самодіагностика не допомогла, то у вас, швидше за все, серйозніша проблема. У такому разі необхідно звернутися до фахівців сервісної служби з ремонту телевізорів. Вони протестують обладнання та запропонують професійне вирішення проблеми. Найчастіші пошкодження та поломки:
1. Несправність інвертора, зокрема:
- коротке замикання джерела живлення;
- згоряння конденсаторів;
- запобіжники, що перегоріли.
2. Несправне програмне забезпечення:
- зупинений «Режим очікування»;
- неправильне оновлення.
Перед тим, як здавати телевізор у ремонт, потрібно перевірити, чи він ще на гарантії. Якщо гарантійний термін пристрою закінчився, варто пошукати авторизований сервіс марки, який професійно його відремонтує. Однак слід враховувати, що в такому сервісі будуть використовуватися оригінальні деталі, тому ремонт може бути дорожчим, ніж у невеликих майстернях, де ціни нижчі, за рахунок дешевих замінників.
Коментарі ()