Чому не включається відтайка у холодильнику Ноу Фрост

- 25 січня, 2023

Якщо в морозилці з'явився "сніговий покрив", а в холодильному відділенні значно потепліло, то найімовірніше система Ноу Фрост вийшла з ладу. Необхідно відключити апарат від мережі та викликати майстра, який виконає ремонт холодильника. Після ручного розморожування апарат знову починає працювати нормально, але через кілька тижнів ситуація з морозом повторюється. Така поведінка агрегату підтверджує несправність вузла, що забезпечує роботу технології No Frost.

Причини поломок вузла відтайки у холодильниках з Ноу Фрост

Усі елементи системи відтайки заховані за задньою пластиковою панеллю морозилки. Щоб дістатися до неї, нема потреби розгерметизувати контур і випускати холодоагент. Тому за наявності належного досвіду роботи з подібним обладнанням деякі несправності можна усунути самому.

Але перш ніж шукати причину всередині обладнання, переконайтеся, що температура в камері виставлена правильно (якщо сильно знизити її значення, апарат почне переморожувати та навіть найефективніший No Frost не зможе компенсувати таке навантаження).

Про те, що може зламатися у вузлі відтайки і як відновити працездатність побутового рефрижератора з No Frost і йтиметься у цій невеликій статті.

Які деталі вузла відтайки можуть вийти з ладу 

Якщо ви виявили, що в холодильнику Ноу Фрост почала з'являтися на стінках льоду, а в холодильному відділенні стало тепло, перевірте роботу вузла відтайки. Найчастіше виходять з ладу такі елементи:

  1. Датчик запуску відтайки. Дефростер призначений для вимірювання температури на поверхні випарника та подачі сигналу в контролер, що управляє, для включення Тена. При його поломці процес відтайки не запускається і на стінках морозилки починає утворюватися інею.
  2. Перегорів запобіжник, що захищає трубчастий нагрівач та інші елементи вузла від замикання в ланцюгу. Перш ніж встановлювати новий захисний елемент, перевірте весь ланцюг вузла відтайки та знайдіть причину спрацьовування. Якщо запобіжник конструктивно поєднаний із сенсором відтайки, змінюють спарений елемент.
  3. Вийшов з ладу таймер, який керував роботою дефростера. У електромеханічних версіях можуть "вигоріти" або забруднитись контакти, зламатися мікромотор, заклинити програмна шестерня. В електронних модифікаціях найчастіше збоїть чи повністю ламається мікросхема. Зазвичай майстер змінює таймер на справний.
  4. Перегоріла внутрішня спіраль нагрівача або з'явилася "пробою" на корпус. Часто ці поломки супроводжуються перегоранням запобіжника. ТЕН перевіряють за допомогою тестера чи мультиметра. Якщо справді причина у ньому – його треба замінити.
  5. Збій чи поломка у схемі управляючого контролера. Найчастіше причиною проблеми стають стрибки напруги або потрапляння вологи на поверхню друкованої плати. Через це можуть виходити з ладу окремі радіоелементи або вигоряти (окислюватись) доріжки. Для локалізації ушкодження виконується візуальна та приладова діагностика стану плати. Залежно від виявленого дефекту, майстер змінює несправний радіоелемент, пропаює (підчищає) пошкоджену доріжку. У складних випадках (при значних пошкодженнях або при виході з ладу мікропроцесорної мікросхеми) встановлюють нову плату.

Якщо усунути причину несправності самостійно усунути не вдалося, звертайтесь до нас у сервіс центр. Майстер прибуде до вас у день заявки, але не пізніше доби, з усіма необхідними приладами та приладдям.

Приступаючи до самостійного усунення поломки необхідно враховувати, що такі зовнішні ознаки можуть з'являтися і при інших, більш складних пошкодженнях агрегату холодильника.

Несправності інших вузлів із аналогічними “симптомами”

Крижа в морозилці одночасно з істотним "потеплінням" в холодильному відсіку може утворюватися також через поломки інших компонентів холодильника. Таке може статися:

  • при виході з ладу повітряного термодатчика (в електронних версіях) або зламався термостат (у модифікаціях з електромеханічним керуванням). У таких випадках мотор-компресорний вузол працює без пауз, безконтрольно знижуючи температуру у відсіку, що сприяє підвищеному освіті;
  • при частковій втраті холодоагенту або засмічення в капілярній ділянці контуру. Без залучення спеціалістів сервіс центру усунути таку поломку не вдасться, оскільки потрібна розгерметизація контуру з подальшою заправкою;
  • перестав працювати клапан регулюючий розподілу холоду між морозилкою та холодильним відсіком.

У багатьох моделях порушення температурного режиму супроводжуються виведенням аварійних повідомлень на табло або свіченням сигнального світлодіода.


Коментарі ()

    Зміст: