Чому холодильник не відключається: поради майстра

- 28 липня, 2021

Холодильник можна по праву назвати найнеобхіднішим видом побутової техніки. Він є камерою, в якій підтримується певний температурний режим для тривалого та безпечного зберігання продуктів харчування. Сучасні побутові холодильники виготовляються двокамерними. У холодильній камері підтримується температура від 0 до +5°С, у морозильній – до -20°С. При цьому більшість моделей оснащені механічним або електронним терморегулятором, який підтримує встановлений рівень холоду. Від користувача потрібно лише періодичне очищення внутрішніх поверхонь від надмірної вологи та забруднення залишками їжі.

Сучасні холодильники є зручними надійними агрегатами із тривалим терміном експлуатації. Вони прості у використанні та не вимагають особливого догляду. Але згодом деякі механізми та деталі холодильника можуть зноситися та вийти з ладу. Також можливий заводський шлюб або помилки у монтажі та експлуатації. Однією з найпоширеніших неполадок є те, що холодильник не вимикається. Це свідчить про наявність проблем у роботі, які потрібно усунути.

Якщо ваш холодильник постійно працює, слід спочатку визначити причину порушення нормального режиму функціонування. Тільки після грамотної діагностики потрібно проводити ремонтні роботи. Самостійне невміле втручання в конструкцію приладу може призвести лише до подорожчання ремонту або повного виходу з експлуатації дорогої техніки. Тому для налаштування та ремонту холодильника рекомендується скористатися послугами професійного сервісного центру. Досвідчені кваліфіковані майстри швидко виявлять причину несправності та усунуть її. При заміні окремих деталей та вузлів використовуються лише оригінальні запасні частини або їх повні аналоги. На всі виконані роботи та встановлені комплектуючі надається тривала гарантія.

Пристрій та принцип роботи сучасних холодильників

 Якщо ви хочете визначити, чому не відключається холодильник, слід вивчити основи конструкції і принцип роботи сучасної холодильної техніки. Сьогодні на ринку представлено 2 типи пристроїв: зі статичною системою розморожування та пристрої Ноу Фрост. Робота будь-якого холодильного обладнання ґрунтується на парокомпресійному холодильному циклі. Він заснований на тому, що при випаровуванні охолоджувача поглинається енергія, а при конденсації вона виділяється. Як робочу речовину в холодильниках використовують фреони. Компресор збільшує тиск газоподібного холодоагенту і переміщає його трубками. У конденсаторі, що розташовується на задній стінці холодильника, фреон переводиться у рідку форму та виділяє тепло.

Випарник розміщується усередині холодильної камери. У випарнику охолоджувач трансформується в стан газу і забирає при цьому тепло. У пристроях із крапельною системою розморожування випарник розміщується безпосередньо на задній стінці холодильної камери. У холодильниках Ноу Фрост випарник знаходиться за стіною. Холодне повітря поширюється камерою за допомогою вентилятора. Якщо холодильник працює без зупинки, то це означає, що кількість тепла, що поглинається холодильним контуром менше, ніж тепло, яке надходить із зовнішнього середовища. При нормальному режимі роботи компресор працює 10-20 хвилин і відключається такі ж проміжки часу. Якщо холодильної потужності в такому режимі не вистачає, мотор-компресор працює майже без зупинки. Він намагається компенсувати втрати втрати часу простою. Але така робота часто не дозволяє створити в холодильній камері необхідний температурний режим. Також це веде до підвищеного зношування деталей та їх швидкого виходу з ладу.

Буває й таке, що холодильник працює без зупинки через несправну систему автоматичного регулювання температури. Така проблема може викликати намороження, що з часом призводить до дверей холодильника, що погано закриваються, або ж взагалі камера холодильника не буде закриватися.

Основні причини, чому холодильник не вимикається

Основними причинами, чому холодильник довго не відключається, є такі типові несправності:

  1. Зношування дверного ущільнення. Гумка на двері швидко зношується при частому відкриванні-зачиненні, підвищеній вологості, несвоєчасному розморожуванні та миття холодильника. Якщо дверцята нещільно зачиняються, то тепле повітря приміщення потрапляє в камеру і змушує холодильник працювати без перерви.

  2. Вихід із ладу механічного термостата. Термостат визначає досягнення заданого температурного режиму і подає сигнал необхідність зупинки на компресор. Якщо термостат несправний, холодильник працюватиме без відключення.

  3. Поломка датчика температури. Якщо датчик температури неправильно визначає температуру в камері, довго не вимикається холодильник. На блок керування приходять невірні дані, мотор-компресор намагається виробити додатковий холод. Хоча насправді камера підтримує необхідну температуру. У такому випадку необхідно замінити датчик.

  4. Негерметичність фреонової магістралі. При недостатній кількості фреону низький рівень теплообміну компенсується безперервною роботою компресора. У такому випадку необхідно знайти місце витоку холодоносія, провести пайку дефекту та дозаправити холодильний контур.
  5. Поломка блоку керування. Окремі контакти та доріжки плати можуть перегоріти, що веде до помилок у роботі холодильника. Слід виконати діагностику плати та пропаяти проблемні місця.

  6. Забруднення капілярного трубопроводу. При засміченні капілярної трубки прокачування фреону проходить у недостатньому обсязі та падає ефективність охолодження. Потрібна заміна осушуючого фільтра та капіляра.

  7. Знос компресора. Іноді холодильник не вимикається, але морозить. Це може бути ознакою механічного зношування компресора, який не може забезпечити достатній рівень охолодження. Необхідно замінити двигун на новий.

  8. Вихід з ладу системи розморожування в холодильнику Ноу Фрост. Якщо лід наморожується на стінках холодильної камери, повітряних каналів, дефлектор вентилятора, то інтенсивність теплообміну падає. Необхідна діагностика системи відтайки та заміна пошкоджених компонентів.

  9. Несправність вентилятора. Коли вентилятор працює неналежним чином, холод від випарника передається неефективно. Потрібен ремонт або заміна вентилятора.

Що робити, якщо холодильник не вимикається після розморожування

Усі типи холодильників потребують регулярного обслуговування. Ноу Фрост не обов'язково розморожувати, оскільки іній не накопичується на стінках камери. Але щонайменше 1 раз на рік потрібно відключати таку холодильну техніку від мережі для виконання очищення та миття. Пристрої з крапельною системою відведення вологи вимагають регулярного розморожування в міру накопичення льоду на поверхнях холодильної та морозильної камер. Знайти інформацію про те, як розморожувати холодильник, можна в інструкції з експлуатації. При цьому користувачі часто зустрічаються із ситуацією, коли холодильник після розморожування не вимикається тривалий час.

Якщо холодильник працює без зупинки після розморожування, це є нормальною ситуацією. У такому режимі він може працювати до 24 годин. Оскільки після відключення та обслуговування холодильника всі його частини нагріваються, то після запуску потрібен додатковий час для охолодження. Мотор-компресор працюватиме у режимі підвищеного навантаження. При включенні після миття дайте пристрою попрацювати 2-3 години без продуктів. Це дозволить швидше охолодити повітря та поверхні холодильної камери та вийти на нормальний робочий режим. Не слід також одразу встановлювати режим максимального холоду, оскільки компресор працюватиме безперервно довгий час.

Коли після розморожування холодильник не морозить, хоча минуло вже більше доби, це свідчить про наявність проблем. Перевірте герметичність дверей. Можливо, при збиранні були пошкоджені гуми ущільнювачів або кріплення. Якщо холодильна камера перевантажена продуктами, а в приміщенні підтримується занадто висока температура повітря, мотор-компресор довго нагнітатиме холод. Якщо проблема не проходить протягом 1-2 діб, слід викликати майстра з сервісного центру. Він зможе вчасно знайти несправність і усунути її до більш серйозних поломок.

Що робити, якщо холодильник не морозить

Коли холодильник працює постійно без відпочинку, слід в першу чергу перевірити правильність установки і підключення техніки. Холодильні пристрої необхідно розміщувати далеко від джерел надлишкового тепла та вологи. Сонячне проміння з вікна не повинно падати на холодильник протягом більшої частини світлового дня. Для якісної циркуляції повітря та протікання ефективного теплообміну з навколишнім середовищем холодильник слід встановлювати на відстані від стін та інших поверхонь. Відстань від бічних панелей до найближчих перешкод має становити щонайменше 50 мм, від задньої панелі до стіни – щонайменше 100 мм. При встановленні холодильника в нішу між кришкою та стелею повинен залишатися простір не менше 250 мм. Також агрегат повинен встановлюватись на тверду рівну поверхню. Для забезпечення горизонтального рівня слід відрегулювати ніжки холодильника. Максимальний нахил не повинен перевищувати 5 градусів.

Якщо ваш холодильник працює без перерви, то перед викликом ремонтників слід виконати такі маніпуляції:

  • перевірте правильність установки регулятора температури – під час роботи в режимі «максимального холоду» компресор може не встигати компенсувати тепловтрати при відкриванні дверцят і через обшивку корпусу, нещільності дверей;

  • можливо, двері були нещільно закриті довгий час, внутрішнє повітря в камері нагрілося, і компресор довго відновлює температурний режим;

  • перевантажений продуктами холодильник не може забезпечити нормальний повітрообмін та підтримання необхідної температури;

  • температура повітря у приміщенні установки повинна відповідати кліматичному класу пристрою.

Якщо холодильник морозить, але не відключається, то користувач може довго не звертати уваги на це явище. За такої роботи ефективність охолодження значно падає. Це веде до поступового погіршення умови зберігання продуктів, а також різкого зростання споживання електроенергії. Функціонування компресора в навантаженому режимі призводить до підвищеного зносу частин, що труться. У результаті мотор-компресор виробить свій ресурс значно раніше. Потрібна його заміна. При цьому компресор є дорогим механізмом, а роботи щодо його заміни також вимагатимуть чималих витрат часу та грошей. Тому варто вчасно реагувати на проблему невпинної роботи холодильного пристрою та проводити його ремонт.

Поради щодо догляду та технічного обслуговування

Щоб запобігти ситуації, коли холодильник не вимикається тривалий час, слід дотримуватись правил експлуатації та вчасно виконувати технічне обслуговування техніки:

  • виконуйте регулярне розморожування холодильної та морозильної камери при утворенні льоду на внутрішніх стінках;

  • при очищенні холодильника з льоду не використовуйте гострі предмети, які можуть пошкодити пластикові поверхні;

  • виконуйте своєчасне очищення дренажних отворів від сміття, залишків їжі, дрібних забруднень;

  • у разі виникнення неприємних запахів у холодильнику необхідно промити його м'якою губкою, змоченою у теплій воді, із застосуванням неагресивного миючого засобу.

Якщо постійно працює холодильник, слід знайти причину виникнення несправності і усунути її. Технічне обслуговування, розбирання та ремонт холодильника некваліфікованими фахівцями може призвести до травм, удару електричним струмом або виникнення пожежі. Крім того, велика ймовірність посилення проблеми. Дрібна несправність, яку кваліфікований майстер зможе усунути протягом півгодини, може перетворитися на серйозну проблему. Це веде до подорожчання ремонтних робіт або навіть до повного виходу з експлуатації дорогої техніки. Тому завжди користуйтесь послугами професійних сервісних центрів. Досвідчені фахівці швидко та недорого усунуть несправність. Якість послуг підтверджується офіційною гарантією на всі роботи та запасні частини.


Коментарі ()

    Зміст: