Установка кондиціонера: етапи, важливі нюанси

- 11 травня, 2020

Кондиціонер – техніка, яка створює в приміщенні сприятливий мікроклімат, забезпечує приємну прохолоду влітку та дарує тепло в холодну пору року. Обзавестися нею намагаються всі, хто має таку нагоду. І вирішивши купувати кондиціонер, важливо приділити увагу не лише його вибору, а й наступного встановлення. Від якості монтажу залежить справність роботи агрегату, його довговічність.

Важливо! Довіряти установку кондиціонера потрібно досвідченим фахівцям. Тільки професіонали зможуть виконати роботу швидко та якісно, виключаючи припущення помилок, здатних негативно позначитися на працездатності кліматичної техніки. Таку можуть виконати наші фахівці з встановлення та монтажу кондиціонерів.

Наслідки неякісного монтажу

Щоб розуміти, чому встановлювати кондиціонер повинні знаючі майстри, є сенс відразу розглянути можливі наслідки порушення правил монтажу та неякісного виконання. Вони можуть бути такими:

  • надто велика відстань між зовнішнім і внутрішнім блоками може спричинити зниження потужності техніки, її перевантаження, як результат - вихід комплектуючих з ладу;

  • неправильний монтаж комунікацій часто призводить до перегинів трубок, через що також знижується продуктивність техніки, підвищується навантаження на неї;

  • невірний вибір місця розташування внутрішнього блоку призводить до неможливості його безперешкодного обслуговування, а також до неякісного кондиціювання простору;

  • недотримання ухилу при свердлінні отвору під трубки кліматичної системи створює перешкоду для повного зливу конденсату. Відповідно, він застоюється, що призводить до появи грибка.

Це лише найпоширеніші помилки. Але навіть зараз неважко зрозуміти, що порушення правил монтажу кондиціонера призводить до порушення його функціонування, стає причиною поломок, а також ставить під загрозу здоров'я людей, які постійно перебувають у просторі, що кондиціонується.

Отже, довіряти установку потрібно лише досвідченим майстрам.

Встановлення та монтаж кондиціонера

Вибір місць для встановлення внутрішнього та зовнішнього блоку

Це дуже важливий момент. Саме від нього багато в чому залежить зручність експлуатації кліматичної техніки та її справна робота. Що стосується внутрішнього блоку, то при виборі місця для його монтажу слід враховувати наступне:

  • відстань до стелі не може бути менше 10-15 см;

  • у двох метрах перед блоком не повинно бути предметів, що створюють перешкоду для вільної циркуляції повітря;

  • відстань від внутрішнього модуля до бічної стіни не повинна бути менше 30 см;

  • висота установки - до 280 см від підлоги;

  • вибирати місце потрібно так, щоб потік холодного повітря не був постійно спрямований на людей, що знаходяться в приміщенні.

Визначаючи місце розташування техніки, потрібно враховувати, що довжина магістралей, що ведуть до зовнішнього блоку, повинна відповідати рекомендаціям виробника. Ці параметри залежать від марки кондиціонера, що встановлюється. Мінімальна відстань між блоками варіюється в межах 1,5-3 метрів, максимальна часто становить 6 метрів. Цей інтервал потрібно дотримуватись.

Що стосується зовнішнього блоку кондиціонера, то при його встановленні слід враховувати такі моменти:

  • оптимальне місце розташування - під вікном або збоку від нього;

  • для перших поверхів висота установки не може бути менше 2,5 метрів, щоб техніку не пошкодили сторонні;

  • зовнішній блок повинен розташовуватися нижче внутрішнього або хоча б на одному рівні з ним;

  • відстань від техніки до стіни має бути 20-30 см;

  • відстань до бічних перегородок, якщо такі є – не менше 30 см.

Це основні рекомендації, які слід враховувати, плануючи встановлення кондиціонера. Досвідчені майстри чудово знають усі правила і відповідально їх дотримуються. Тому, довіряючи вирішення завдання фахівцям, можна бути впевненими у отриманні якісного результату.

Як відбувається встановлення кондиціонера

Якщо говорити про послідовність самих монтажних робіт, то вони виглядають так:

1. Визначення відповідних місць встановлення зовнішнього та внутрішнього блоків з дотриманням існуючих норм та правил. Нанесення розмітки.

2. Вирівнювання рамки для кріплення внутрішньої частини кондиціонера за заздалегідь нанесеними мітками. Важливо робити це із застосуванням рівня, щоб уникнути перекосів. Свердління отворів під рамку, її фіксація на стіні за допомогою дюбелів та шурупів.

3. Визначення місця свердління отвору, через який проходитимуть трубки, що з'єднують компоненти кліматичної техніки.

4. Свердління отвору необхідного діаметра у стіні із застосуванням перфоратора з довгим буром. На цьому етапі обов'язково потрібно дотримуватись невеликого ухилу, щоб забезпечити безперешкодне видалення конденсату через прокладені магістралі.

5. Установка по розмітці кронштейнів, які утримуватимуть зовнішню частину кондиціонера. Вони фіксуються анкерними болтами та спеціальними гайками. Важливо провести роботу так, щоб отримати міцну конструкцію, адже вага техніки досить велика становить близько 20 кг.

6. Монтаж зовнішнього модуля кондиціонера на кронштейни. Тут знадобиться допомога другої людини. На самі лапки кронштейнів краще підкласти товсту гуму, щоб у майбутньому виключити вібрації від роботи агрегату. Кріпиться зовнішній модуль до кронштейнів болтами, що забезпечують міцність та надійність фіксації.

7. З'єднання блоків між собою. Тут знадобиться провести кабелі живлення, а також трубки, якими циркулюватиме холодоагент і стікатиме конденсат. Трубки потрібно захистити теплоізоляцією, а їх кінці на якийсь час закрити армованим скотчем, щоб виключити попадання сміття всередину. Приєднуються магістралі спочатку до зовнішнього модуля, потім до внутрішнього, фіксуються накидними гайками. Дренажна трубка фіксується у потрібному положенні за допомогою дренажних хомутів.

заправка кондиционера

8. Вакуумування системи. Його обов'язково проводять перед тим, як виконувати заправку холодоагентом. Для цієї процедури використовують вакуумний насос та манометричний колектор. Насос потрібно підключити до заправного штуцера через колектор. Вентилі останнього повинні знаходитись у закритому положенні, коли здійснюється приєднання. Далі насос вмикається на 20-30 хвилин. За цей час повітря із системи видаляється у повному обсязі. Зрозуміти, що у магістралі утворився вакуум, вдасться за стрілкою манометра. Вона має бути на нулі. Після насоса потрібно залишити ще хвилин на 30, далі перекрити краник колектора і від'єднати обладнання.

9. Заправка системи кондиціонера холодоагентом. Вона відбувається без від'єднання шлангу, приєднаного до клапана сервісного порту. Якщо шланг від'єднати до того, як у систему буде запущено холодоагент, туди потрапить повітря і надалі з роботою кондиціонера з'являться проблеми. Тут дуже важлива герметичність систем. Після того, як магістралі будуть заправлені, слід перевірити з'єднання на герметичність. Для цього їх можна покрити мильним розчином. Якщо з нього не з'являтимуться бульбашки, значить, система герметична. Далі залишиться закрити всі заглушки та клапани.

10. Останній етап – перевірка кондиціонера. Його потрібно включити та подивитися, як працює техніка. У робочому режимі спліт-систему потрібно залишити на 30 хвилин, після чого знову перевірити всі з'єднання. Якщо все гаразд, роботу можна вважати завершеною.

Як бачимо, розібратися, як встановити кондиціонер, не важко. Але важливо розуміти, що тут багато уваги слід приділяти деталям. Будь-яка втрачена дрібниця може стати причиною несправної роботи техніки або її серйозної поломки, що вимагає дорогого ремонту. І щоб уникнути таких проблем, роботу варто довіряти досвідченим професіоналам. Економити на монтажі не рекомендується, тому що виправити помилки буде складніше, ніж запобігти їм.


Коментарі ()

    Зміст: