Що робити, якщо холодильник не закривається?

- 03 листопада, 2020

У Вас супер сучасний холодильник і трапляється так, що після закриття дверей, через пару хвилин Ви чуєте писк, який сповіщає про те, що вони залишилися відчиненими. Звичайно ж Ви повернетеся до нього і зачините двері, але агрегат все одно продовжує видавати несамовитий звук.

Якщо Вашому холодильнику вже не один рік і в нього не передбачений звуковий сигнал, ідентифікувати нещільно зачинені двері можна за утворенням криги в камері або світлі всередині неї.

Ігнорувати таку поведінку приладу категорично не слід, оскільки ця ситуація цілком може свідчити про несправність та подальший ремонт холодильника. Отже, що робити, якщо холодильник не закривається, ми розберемо в цій статті.

Можливі причини дверей холодильника, що не закриваються.

Якщо в холодильнику не зачиняються двері – це не обов'язково говорить про поломку одного з вузлів. Перш ніж терміново викликати майстра з ремонту, слід перевірити таке:

  • Для початку виключіть ймовірність того, що у двері агрегату впирається будь-який предмет, що стоїть усередині камери. Можливо, Ви поклали на полицю довгу пляшку або просто полиця переповнена і щось упирається у двері заважаючи її щільному закриттю;

  • зверніть увагу на продукти розташовані на дверних полицях, існує ймовірність того, що вони перевантажені, що сприяє провисанню дверей та її не щільному приляганню. У такій ситуації просто розвантажте дверні полиці та проблема буде вирішена;
  • перевірте, чи рівно стоїть агрегат. Якщо Ви нещодавно переставляли холодильник або рухали його під час генерального прибирання, він може стояти під нахилом, що провокує нещільне закриття дверей. Для того, щоб перевірити це, скористайтеся будівельним рівнем, якщо проблема виявлена, просто відрегулюйте рівень холодильника.

Якщо жоден з перерахованих вище факторів не виявлений, слід шукати несправність через яку холодильник не закривається.

Холодильники без звукового сигналу

Щоб легше виявити несправність в агрегатах старого зразка, рекомендується для початку провести невеликий тест. Для цього візьміть смужку зошитового листа шириною п'ять-шість сантиметрів і притримуючи її поперек гумового ущільнювача, зачиніть двері, після спробуйте витягнути так званий "щуп", найкраще протестувати весь периметр ущільнювача. Якщо двері закриваються щільно, папір надійно триматиметься, якщо ж він легко витягується або зовсім з'їжджає, слід шукати несправність. Далі розглянемо різні ситуації з фіксацією паперу та розберемося, чому двері холодильника не зачиняються.

не щільно прилягають двері холодильника

Аркуш паперу не фіксується по всьому периметру ущільнювача

У цій ситуації причиною незачинених дверей є провисання петель. Таке могло статися через неправильну експлуатацію (постійне перевантаження дверних полиць, звичка триматися за двері, при цьому нависати на неї вагою) або просто настав час і петлі розбовталися.

Вирішується така проблема регулювання петель. Для цього слід послабити болти кріплення дверей зверху та знизу, після чого по черзі їх затягнути. Далі знову перевірте щільність закриття аркушем паперу, якщо вона надійно фіксується значить Ви чудово впоралися зі своїм завданням.

Слід зазначити, що впоратися з цією несправністю не так просто, як може здатися, тому краще звернутися до професіонала.

Папір фіксується, але не по всьому периметру ущільнювача

Якщо холодильник не закривається, при цьому прилягання гумки в різних місцях різної причини може бути дві:

  1. Зношений гумовий ущільнювач дверей. Визначити це можна неозброєним поглядом, достатньо відкрити двері камери холодильника та уважно оглянути та промацати гумку. Зношений ущільнювач може виявитися потрісканим, деформованим або просто дуже твердим, у будь-якій з цих ситуацій він просто не виконуватиме своєї безпосередньої функції (герметизації дверей агрегату). Якщо гумка зносилася, її необхідно замінити на нову, проте, не завжди це можливо зробити самостійно не вдаючись до допомоги майстра.

Замінити ущільнювач своїми руками можна тільки в тому випадку, якщо він не впаяний у двері, а кріпиться на шурупах, для того щоб це визначити просто відігніть гумку і перегляньте місця її кріплення з корпусом дверей. Виявили болти? Сміливо йдіть в магазин і купуйте відповідний ущільнювач. Після цього відключіть холодильник від мережі та за допомогою хрестової викрутки демонтуйте стару гумку, а на її місце встановіть нову. Якщо ж ущільнювач впаяний у дверний корпус зверніться до майстра.

  1. Деформовані двері. Двері холодильника можуть не зачинятися через механічне пошкодження, яке могло статися при перестановці агрегату або його транспортуванні, крім того, якщо дверима часто грюкали, вони також могли пошкодитися. Якщо деформація цього елемента незначна - це можна виправити, але якщо має місце сильне пошкодження, ймовірно, двері доведеться замінити. У будь-якому випадку в цій ситуації без допомоги кваліфікованого фахівця не обійтись.

Папір не фіксується зовсім, а двері немов відпружинують і не закриваються.

Якщо холодильник не закривається зовсім, і двері відштовхуються від його корпусу, ймовірно зношена розпірна деталь, яка призначена для плавного відкриття і закриття дверцят. У процесі експлуатації пластикова розпірна деталь може руйнуватися, особливо якщо з дверима некоректно поводилися (плескали, притискали, нависали на неї і т.д). Щоб виправити ситуацію деталь необхідно замінити, зверніться до майстра.

Слід зазначити, що до усунення несправностей з дверима, агрегат краще відключити, оскільки попадання тепла в камеру може спровокувати передчасне зношення основного вузла холодильника (компресора), що спричинить більш складний і дорогий ремонт.

майстер ремонт холодильника

Холодильники сучасного зразка

В агрегатах сучасного зразка поломки можуть зустрічатися такі самі, як і в старих холодильниках, відповідно і діагностувати їх можна таким же чином (смужкою паперу). Але що робити, якщо холодильник не закривається і постійно пищить?

В першу чергу слід звернути увагу: агрегат пищить при відчинених дверях або навіть у тому випадку, коли вони щільно зачинені. Якщо двері зачинені, але сигнал все одно надходить, давайте розберемося через його походження.

Сучасні холодильники оснащені спеціальним датчиком, який видає звуковий або світловий (блимає лампочка на панелі приладів) сигнал якщо дверцята не закриті. Працює ця система таким чином: усередині камери розташована механічна кнопка, коли двері холодильника відчиняються, в камері вмикається світло і подається сигнал на датчик відкриття, при тривалому відкриванні дверей (понад 20 секунд), датчик подає сигнал (писк або лампочка на панелі починає блимати червоним) світлом) відкриття. Зрозумівши схему роботи “піщалки”, можна дійти невтішного висновку: або несправна сама кнопка, яка притискається дверима під час закриття, або несправний датчик відкриття дверей. При будь-якій з цих поломок знадобиться заміна несправної деталі, зверніться до майстра для проведення цієї роботи.

Чому не можна ігнорувати незачинені двері холодильника

Якщо двері холодильника не зачиняються або зачиняються, але не щільно, не потрібно залишати це без уваги з кількох причин:

  • продукти в камері почнуть псуватися значно швидше, тому що в неї постійно надходитиме тепле повітря;
  • у холодильній або морозильній камері почне швидко утворюватися льоду, а також прилад може почати "плакати" (калюжа всередині камери і навіть текти з неї);
  • компресор намагатиметься відновити температурний режим у камері, внаслідок чого працюватиме практично безперервно, що призведе до його передчасної поломки.

Коментарі ()

    Зміст: