Пральна машина протікає. Які причини та що робити?

- 14 липня, 2020

Пральна машина є герметичним пристроєм, який не повинен пропускати воду ні всередину своїх елементів та вузлів, ні назовні. Звичайно ж, крім тих моментів, коли це передбачено програмою прання - вода надходить по заливному шлангу і зливається по зливному каналізацію. Однак, іноді трапляються непередбачені аварії, коли пральна машина дає текти.

Якщо ми виявляємо воду, яка проступає з корпусу пральної машини або калюжу, що утворилася під нею, діяти слід гранично оперативно і швидко, не забуваючи про запобіжні заходи. Причину слід виявити та максимально швидко усунути.

Причинами протікання, яку дає пральна машина, можуть стати несправності різного характеру. Складність їх усунення може відрізнятися. Сьогодні ми розповімо вам про те, як слід діяти, якщо ви виявили протікання у пральній машині.

Перші запобіжні заходи

Отже, настав той «чудовий» день, коли ви виявили протікання пральної машини. Не варто вдаватися в паніку, адже цій справі точно допомогти не вдасться. Але зволікати не можна, адже води на підлозі стане ще більше і незабаром у двері зателефонують сусіди знизу, адже ви сильно ризикуєте їх затопити.

Ось що слід зробити відразу ж, як тільки ви виявили протікання:

1.Вимкніть пральну машину від мережі - при цьому ні в якому разі не можна наступати на воду, вас може вдарити струмом. Це особливо актуально у багатоквартирних будинках, у яких не передбачено заземлення. Якщо відключити від мережі пральну машину, не наступаючи на калюжу, не вдається, краще відключити автомат на щитку.

2.Перекрийте подачу води – в ідеальному варіанті у вас має бути окремий вентиль на подачу води у пральну машину. Після того, як ми відключили електрику, на калюжу можна наступати, це безпечно (хоч і мокро). Якщо окремого вентиля немає, перекриваємо загальний вентиль.

3.Звільняємо барабан від білизни – якщо програма прання завершилася, виймаємо речі з барабана та розвішуємо їх. Якщо протікання було виявлено посеред виконання програми, слід злити воду з барабана через зливний фільтр і також витягти речі.

4.Видаляємо воду з підлоги - воду, яка потрапила на підлогу, необхідно витерти ганчіркою.

5. Перевіряємо цілісність та правильність підключення шлангів – окремо уважно оглядаємо зливний та заливний шланги.

підключення пральної машини

Далі приступаємо до пошуку можливої несправності пральної машини, яка призвела до протікання та морально готуємося до зустрічі з сусідами, які проживають знизу, адже на цей момент ми вже могли їх підтопити.

Високий тиск у водопостачанні 

Така поломка більш властива приватним домоволодінням. Однак повністю виключати ймовірність її настання у квартирі багатоквартирного будинку не можна. Якщо причина протікання саме в цьому, то проявляється це потіками води з кювети для прального порошку та ополіскувачів.

Якщо не помічати протікання протягом тривалого часу, вода може стікати по передній панелі корпусу і досягти підлоги. Чим довше ми не бачимо протікання, тим більше води виявляється на підлозі і тим більше стає калюжа перед пральною машиною.

Важливо! Якщо ви побачили калюжу перед пральною машиною, слід уважно вивчити характер її появи – перегляньте передню панель корпусу на наявність потік.

Усунути надлишковий тиск у водопостачанні досить просто самостійно. Необхідно відрегулювати потрібний тиск вентилем подачі води на пральну машину. Просто закручуємо його до тих пір, поки подача води не нормалізується.

У разі протікання через високий тиск, за вузли пральної машини переживати не варто, сучасні машинки мають захист від підвищеного тиску. Щойно тиск у водопостачанні перевищує рівень норми, подача води перекривається. Однак до цього часу протікання вже може утворитися.

Не в порядку манжета люка

Гумова манжета на дверцятах люка є своєрідним ущільнювачем, який запобігає протіканню води з бака за межі пральної машини. Якщо вода тече з-під дверцят пральної машини, значить насамперед необхідно перевірити цілісність манжети. Насамперед варто перевірити, чи не затиснути якийсь сторонній предмет між гумовою манжетою і дверцятами. Навіть найдрібніший предмет або частинка тканини можуть призвести до утворення течі.

Заміна манжети люка пральної машини

Якщо сторонніх предметів, що пережимають манжету, не виявилося, значить наступним кроком оглядаємо її на наявність пошкоджень. При незначних пошкодженнях, манжету можна відновити, встановивши, наприклад, гумову латку на пошкоджене місце. Тоді краще розвернути манжету пошкодженим місцем до верху, щоб контакту з водою у баку на пошкодженні не було.

При більш серйозному зносі манжети або її механічному пошкодженні, слід повністю замінити її на нову. У цьому випадку можна зробити ремонт як самостійно, так і за допомогою майстра з ремонту пральних машин. Нову манжету слід вибирати виключно, відштовхуючись від моделі пральної машини.

Щоб витягти стару гуму ущільнювача, слід зняти спочатку зовнішнє кільце кріплення, а потім внутрішнє. Так ми звільнимо манжету і легко знімемо її.

Несправні патрубки

Вода, яка надходить із заливного шланга в пральну машину здійснює певний шлях усередині неї. Так, якщо щось усередині має пошкодження, вода, проходячи через пошкоджену ділянку, може витікати назовні. Найчастіше у такому разі варто оглядати патрубки. При їх пошкодженні пральна машина працює як належить, але з-під її днища невиправдано витікає вода.

У конструкції пральної машини присутні три патрубки, які можуть пропускати воду:

  1. Патрубок впускного клапана - він веде до кювети;

  2. Патрубок, підключений до бака - він веде з кювети в бак;

  3. Патрубок зливного насоса - через нього вода йде з пральної машини в каналізацію.

Щоб оглянути можливі пошкодження патрубків, знадобиться частковий розбір пральної машини. Якщо ви не готові до такого заходу, слід звернутися до майстра.

Якщо на патрубках просто ослабли хомути, достатньо підтягнути, щоб вода не проступала через з'єднання. Однак, якщо виявляються механічні пошкодження на патрубках, їх відновлення недоцільно, слід повністю замінити патрубок на новий.

Засор у кюветі для порошку 

Кювета на передній панелі пральної машини використовується для використання порошку та ополіскувачів під час прання. Ми засипаємо необхідну кількість порошку та заливаємо рідкий засіб, а пральна машина вимиваємо його водою та доставляємо у бак з водою та брудною білизною. У пральних машинах рідкий засіб машинки здатні дозувати, але порошок вимивається повністю.

Правила профілактики пральної машини передбачають періодичне чищення кювети, вона легко витягується та миється від залишків порошку. Якщо не дотримуватись цих правил і ігнорувати регулярне чищення кювети, залишковий порошок може налипати на ній і накопичуватися, перешкоджаючи нормальному догляду води.

засмічення кювети для порошку

У такому разі може утворитися текти. Відбувається вона, хоч як це дивно, на передній панелі в районі кювети. Вода тече по передній панелі і якщо ми довго не помічаємо витік води, потрапляє на підлогу. Так може утворитися досить велика калюжа.

Щоб усунути причини протікання, потрібно витягти кювету для порошку з корпусу і ретельно промити і прочистити її від порошку, що накопичився, і засмічення від нього.

Нещільно закручений зливний фільтр 

Наступний варіант можливої несправності, через яку сталася протікання пральної машини, може бути викликаний нашою власною неуважністю. Праворуч у нижній частині передньої панелі знаходиться зливний фільтр, який, за розпорядженнями виробників, слід регулярно відкручувати та очищати.

Щоб це зробити, необхідно просто відкрити спеціальні захисні дверцята і викрутити фільтр. Слід бути готовим до того, що, відкручуючи фільтр, може витекти певна кількість води. Щоб прочистити фільтр, витягніть великі елементи, ворс і нитки, якщо вони є, і промити фільтр під проточною водою. Далі закручуємо його назад.

І ось на останньому етапі слід бути максимально уважним. Зливний фільтр слід закручувати рівно і до кінця. Сильно затягувати не варто, адже можна зірвати різьблення. Але якщо закрутити не щільно, через фільтр може просочуватися вода. У такому разі рано чи пізно ми виявимо калюжу води в районі зливного фільтра.

Щоб позбавитися протікання з цієї причини, не потрібно запрошувати майстра, з цією проблемою можна легко впоратися самостійно. Достатньо відкрити дверцята на передній панелі, відкрутити зливний фільтр і рівномірно закрутити його знову до кінця.

чищення фільтра пральної машини

Висновок 

Протікання пральної машини є досить неприємним явищем. Неприємно воно для господаря пральної машини, адже йому необхідно усувати наслідки потопу у ванній кімнаті (або іншій кімнаті, де встановлена пральна машина), а також робити ремонт пральної машини власноруч або оплачувати гроші за ремонт майстру.

Також неприємним моментом протікання пральної машини є і затоплення сусідів знизу (якщо такі є), адже вони теж зазнають певних збитків через деякі обставини, що не залежать від них.

Першопричину протікання пральної машини визначити не так складно, як здається спочатку. Слід уважно оглянути місце течі і, виходячи з цього, шукати місце, звідки йде вода.

· Течія походить з кювети, вода стікає по передній панелі на підлогу - це явний прояв засмічення кювети для порошку або причина підвищеного тиску у водопостачанні;

· Течія походить з-під дверцят, вода скупчується спереду пральної машини – причиною такої протікання є знос або пошкодження гумової манжети ущільнювача;

· Вода накопичується під пральною машиною – очевидно пошкодження патрубків або ослаблення кріпильних хомутів;

· Калюжа з'явилася перед пральною машиною в області зливного фільтра – необхідно перевірити зливний фільтр, можливо він не щільно закручений або зірвано різьблення.


Коментарі ()

    Зміст: